Horská chata Pancíř

dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi na Pancíři

Chata je přístupná po místní komunikaci pouze pro ubytované, parkování přímo u chaty.

Ubytování

Pokoje pro ubytování na chatě Pancíř jsou situovány v podkrovní části. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, některé přímo na pokoji, jiné na chodbě.
Pro nejmenší děti je možné zapůjčit cestovní postýlku (včetně peřinek a povlečení).
Kočárky a kola se dají zaparkovat do uzamykatelné a vytápěné (v zimě) lyžárny.

Stravování

V chatě Pancíř je prostorná restaurace s celodenním provozem. Tradiční česká kuchyně v přijatelné ceně poskytuje kvalitní občerstvení a stravování ubytovaným hostům i návštěvníkům vrcholu hory.
S restaurací sousedí společenská místnost s TV.

Nejbližší okolí chaty

Ubytovaným rodinám s dětmi je k dispozici dětské hřiště, s posezením pro rodiče. Hřiště je z větší části oplocené, situované v nejklidnější části vrcholu. V zimě je v blízkosti chaty je kopeček pro sáňkování a bobování.

Na severním svahu hory využijete 800 m dlouhou sjezdovku s vlekem na kterou vyjedete prakticky od chaty.

Několik desítek metrů od vrcholu hory vede středně náročná cyklostezka Klubu českých turistů č. 2100. Trasa je ideální pro trekingové kolo, délka 32 km: Špičák - Hojsova Stráž - Zelená Lhota - Prenet - Pancíř - Špičák

Koloběžky

Půjčovna koloběžek najdete na parkovišti Kaskády, které je u nástupní stanice lanovky na Pancíř, nedaleko vlakové zastávky Špičák.
Dostanete zde i seznam ověřených tras vhodných pro koloběžky. Trasy jsou volené tak, aby po celé délce převažovalo klesání – v popisu tras najdete hodnocení obtížnosti, profily tras a možnosti návratu / sběrná místa pro zakončení sjezdu.

dětské hřiště