Rozhledna na Pancíři

Prozkoumejte široký obzor.

prohlédněte si okolí

HORSKÁ CHATA PANCÍŘ

Místo, kde můžete prozkoumat výjimečnou krásu krajiny. Panoramatický výhled, který vás uchvátí a zanechá vám dojem, který nezapomenete.
Rozhledna je přímou součástí chaty Pancíř. Rozhledna měří 18 metrů a co se nadmořské výšky týče, rozhledna sahá do výšky 1214 metrů.

Image
Historie

První dřevěnou rozhlednu zde postavil v roce 1880 Rakouský turistický klub, zanikla před r. 1900. V roce 1923 byla postavena nová chata s terasou a rozhlednou Klubem českých turistů (architekt Janovský). Chata se dříve nazývala Mattušova (dle propagátora turistiky J. Mattuše).

Image
Unikátní výhled

Z rozhledny Pancíř shlédnete jedny z nejkrásnějších pohledů a scenérií na Šumavu. Panoramatický výhled obsáhne Kašperské hory, Jezerní horu, Boubín i pohled do Klatovské kotliny.

Image
Okolí

V popředí uvidíte dominantu Železnorudska - německý Velký Javor s radarovou stanicí a vysílačem, horskou chatou Arberschutzhaus a vynikajícími podmínkami pro sjezdové lyžování.

Image
Výhled na Alpy? Proč ne.

Za příznivého počasí se nabízí nezapomenutelný pohled na až 190 km vzdálené hřebeny Alpy a jejich vrcholy (Dachstein, Watzmann).

Image
Zimní výhled z terasy

V zimním období je rozhledna nepřístupná. Výhled je možný z vyhlídkové terasy.

Image
Přístupnost

Pohodlný přístup k rozhledně z centrálního parkoviště pod Pancířem umožňuje jednosedačková lanovka.

Image
Pěší turistika

Pěšky je přístupná po modré turistické trase z centra Železné Rudy (5,5 km) nebo po červené turistické trase od centrálního parkoviště v Špičáckém Sedle (2,6 km).

Image
Horská chata Pancíř s rozhlednou

ve výšce 1214 m
nad mořem

Image
Image
KONTAKT

Sledujte nás na sítích


© 2023 Václav Voler Contact Me
Cookie Banner